Spice Women: İngiliz şarkıcı Melanie C, Türkiye’de 1997’de cinsel saldırıya uğradığını açıkladı

Spice Women üyesi İngiliz şarkıcı Melaine C, İstanbul’da 1997 yılında verdikleri konserden bir gün önce bir erkek masör tarafından cinsel saldırıya uğradığını söyledi.

How To Fail With Elizabeth Day adlı podcast programından konuşan İngiliz şarkıcı, başından geçen olayla ilgili “Kendimi kırılgan, savunmasız hissettim ve utandım.” dedi.

Melanie C, cinsel saldırıya uğradığında hemen kalkıp odadan çıktığını ancak bunun kendisi üzerinde kalıcı etki bıraktığını söyledi.

Yeni çıkan Who I Am adlı otobiyografisiyle ilgili konuşan şarkıcı, yaklaşık 25 yıl önce yaşanan saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Spice Women’ün ilk gösterisinin arifesiydi. Otelde kendime bir masaj yaptırdım. Başıma gelenleri hemen ise hemen unuttum çünkü odaklanmam gereken başka şeyler vardı.”

“Yaygara koparmak istemedim, bununla uğraşacak zamanım da yoktu. Bununla ilgilenmediğim için bu olayın yıllarca gömülü kalmasına izin verdiğimi fark ettim ve sonra kitabı yazarken bir rüyada aklıma geldi. Uyandığımda aklımdaydı.”

“Aman Tanrım, bunun kitapta yer almasını hiç düşünmemiştim bile” dedim. Sonra tabii ‘Bunu açıklamak istiyor muyum’ diye düşünmek zorunda kaldım ve düşündüm ki, aslında bunu söylemek ve sonunda bununla yüzleşmek benim için ve diğer insanlar için de önemli.”

“Bu durum olabileceği kadar kötü değildi” diyen şarkıcı, olayı “cinsel saldırının hafif bir versiyonu” olarak tanımlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*