Kurtulmuş: Son 20 yıldır muhalefet iktidarda olsaydı…

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Son 20 yıldır muhalefet iktidarda olsaydı bu millet halen gavurdan neyi alabiliriz; SİHA mı alırız? Bize verirler mi vermezler mi diye kapılarında beklerdi” dedi.

Kurtulmuş, Necip Fazıl Kültür Merkezi’ndeki AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’ndaki konuşmasında, seçim çalışmalarının başladığını, bu süreçte adımların ve safların daha da sıkılaştırılması gerektiğini söyledi.

Bundan sonra her dakikanın çok daha güçlü bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Kurtulmuş, geçen seçimlerde Kahramanmaraş’ta 4 kişiden 3’ünün Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiğini, kalan tek kişinin kazanılması için de kol kola, yan yana yürümeye devam edilmesini istedi.

Kurtulmuş, nereden geldiğini ve nereye gittiğini bilmeyenlerin siyasette yolunu kaybedeceğini ifade ederek “Biz Türkiye’nin hangi zorluklardan geldiğini, geçtiğini bilen bir milletiz. Daha bu haftanın başında 12 Eylül’ün yıl dönümünü idrak ettik. Türkiye 72 yıllık çok partili siyasi hayatında 5 darbe ve çok sayıda darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldı. Ama Allah’a şükür milletimizin iradesi, sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla 15 Temmuz gecesinde Türkiye, darbeler tarihini sona erdirdi. Darbecileri tarihin çöplüğüne attı” diye konuştu.

AK Parti’nin ülkedeki en önemli başarılarından ikisinin vesayet sisteminin yok edilmesi ve özgüven inşası olduğunu söyleyen Kurtulmuş şunları kaydetti:

Önceden Türkiye’de herhangi bir konu gündeme gelse ‘Yapamayız’, ‘Yaptırmazlar’, derlerdi. Hatta bu salonda bulunanlar bile böyle diyebilirdi. Ama inançla yürüdük. ‘Arabayı bize yaptırmazlar, uçağı bize yaptırmazlar, helikopteri bize yaptırmazlar, şunu bize yaptırmazlar, bunu bize yaptırmazlar’ hatta yaptırmadılar da. Nuri Demirağ’a yapmış olduğu uçaklarını sattırıp Türkiye’nin milli uçağının 1940’lı yıllarda yapılmasının önüne geçenler, Türkiye’nin karanlık zihniyetidir. 70’li yıllarda Türkiye’de TUSAŞ’a harp uçaklarını yaptırmayanlar Türkiye’nin karanlık zihniyetidir. 1961’de Devrim arabalarını yaptırmayanlar yine aynı zihniyettir. Ama elhamdülillah bugün geldiğimiz nokta önemli. Bakın geçtiğimiz haftalarda Samsun’da TEKNOFEST oldu, sadece Hakkari’den 550 takım öğrencimiz bu teknoloji yarışına girdi.

AK Parti’nin ekonomi, sanayi, üretim, toplumsal yapı ve eğitim gibi her alanda “güçlü bir Türkiye” idealiyle hareket ettiğini vurgulayan Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

Böyle inancımız olduğu için İHA ve SİHA’ları üretebiliyoruz. Böyle bir hedefimiz olduğu için Akdeniz’de Mavi Vatan’ın peşinden koşuyoruz. Böyle bir hedefimiz olduğu için burada konuşuyoruz. Abdülhamit Han gemisi şu anda Doğu Akdeniz’de doğalgaz arıyor. Eğer bir hedefiniz yoksa Abdülhamid Han gemisini sefere çıkaramazsınız. Eğer bir hedefiniz yoksa böyle yeniden güçlü bir Türkiye’yi kurma hedefiniz yoksa NATO’nun salonlarına gider Finlandiya ve İsveç’e haddini bildiremezsiniz. NATO measurement ne diyorsa orada durursunuz. Eğer yeniden güçlü bir Türkiye hedefiniz yoksa Yunan orada her türlü şımarıklığı yapar, siz de ‘Acaba NATO izin verecek mi? Amerika izin verecek mi?’ diye ona bakarsınız. Eğer yeniden güçlü bir Türkiye hedefiniz yoksa Türkiye’nin savunma sanayinde yüzde 80’lere varan yerlilik ve millilik içerisinde büyük bir mücadele vermenin önünü açamazsınız. Biz Osmanlı ve Selçuklu’nun torunları olarak yeniden güçlü bir Türkiye olacağız.

AK Parti’nin hedefleri olan bir parti olduğunu ancak diğer partilerde böyle bir kaygı görmediğini anlatan Kurtulmuş, muhalefetin henüz adaylarını bile belirleyemediklerini dile getirdi.

6’lı masanın bir belirsizlik içerisinde olduğunu ve HDP ile seçim ittifakı yapıp yapamadığını bile açıklayamadığını ifade eden Kurtulmuş, “Son 20 yıldır muhalefet iktidarda olsaydı bu millet halen gavurdan neyi alabiliriz, SİHA mı alırız? Bize verirler mi vermezler mi diye kapılarında beklerdi. Türkiye bu istikamette Allah’ın izniyle güçlü bir şekilde yürüyor. Zaman zaman F-35 ile S 400 tartışmaları dinliyoruz. İçeriden dışarıdan herkes bu konuya bir şekilde taraf oluyor. Arkadaşlar mesele ne F-35 meselesidir ne de S-400 meselesidir. Elin oğlu biliyor ki Türkiye Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu yürüyüşünü devam ettirirse Allah’ın izniyle yakında kendi savaş uçağını yapacak, yakında kendi hava savunma sistemini de kuracaktır. Allah, hedeflediğimiz yeniden güçlü bir Türkiye hedefindeki bu hedeflediklerimizi gerçekleştirmeyi nasip etsin” dedi.

 

AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*