CHP’li Torun’dan Erdoğan’a: Tunç Soyer’i senin kirli diline yedirmeyiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik “Osmanlı’ya hakaret ediyor. Haddini bilmez ahlaksız. Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı” sözlerine tepki gösterdi.

Torun, “Başkan’ımız Tunç Soyer’i senin kirli diline yedirmeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü’nde yapılan ‘105 Yeni Yurt Binası Resmi Açılış Töreni’ndeki konuşmasında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef aldı.

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Associated Nodes area)

Erdoğan, Soyer’in İzmir’in kurtuluş yıl dönümü kutlamalarındaki konuşması için, “Osmanlı’ya hakaret ediyor. Haddini bilmez ahlaksız. Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı” dedi.

CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Erdoğan’ın açıklamasına sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Torun, şunları kaydetti:

Oyların eridikçe acizleşiyor, kutuplaştırmak istiyorsun. Ama boşa uğraşma Erdoğan. Selçuklu da Osmanlı da Türkiye Cumhuriyeti de bizim. Sözümüz Atatürk’ün sözüdür, tepkimiz çıkarı için vatanı ateşe atan Saraylılaradır. Başkan’ımız Tunç Soyer’i senin kirli diline yedirmeyiz.

 

ANKA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*